Založ si blog

Prípad Peter

V nedeľu ráno našli mladú Júliu, nahú a mŕtvu v lese pod mostom cez malý potok. Nemala pri sebe žiadne veci. V pondelok večer zavolal na políciu muž, že Júliu viezol v aute, ale potom, ako sa mu vyzliekla do naha v aute, ušla a stratila sa mu niekde pod mostom, zostali mu jej veci  a on nevie čo s nimi.

„Dobre, tak ešte raz a pekne od začiatku,“ poručík hodil pero na stôl a vystrel sa.
„Veď som vám to povedal už najmenej desať krát, stále vám opakujem to isté dookola,“ povedal Peter a chytil si hlavu rukami.
„Budete nám to opakovať dovtedy, pokiaľ si nespomeniete na nejaké dôležité fakty, alebo maličkosti, alebo detaily, ktoré nám úmyselne zamlčujete, alebo ste ich zabudli, alebo ste ich len pozabudli nám povedať,“ poručík sa pohodlne oprel do kresla.
„Že vás to baví,“ prehodil Peter ticho.
Poručík treskol rukou po stole a rozkričal sa, „nebaví ma to, nebaví! Ale pokiaľ budete zatĺkať a nepoviete nám pravdu, ako sa to celé stalo a prečo ste to urobil, tak tu budeme sedieť trebárs aj do vianoc!“
„Ale ja som to nespravil, ja som ju nezabil, veď som sa jej ani nedotkol!“ rozkričal sa aj Peter ešte stále s rukami vo vlasoch.
Dvere za Petrom sa prudko otvorili a druhý policajt vtrhol dnu, „ukľudnite sa, áno? Ukľudnite sa, tu nám kričať nebudete, tu nie ste na futbalovom štadióne, ešte raz vás budem počuť takto kričať, tak vás pripútam ku stoličke“ a hneď za sebou aj silno zabuchol dvere.
„No tak teda, ako sa to celé stalo a prečo ste nám to prišiel oznámiť až dnes  o jeden deň neskôr?“ spýtal sa poručík, úplne kľudne.
Peter rezignovane spustil ruky na stôl, „dnes večer, v pondelok, keď som išiel z práce, tak som za dedinou pri tej malej kaplnke videl stáť dievča, stopovalo. Už sa stmievalo a aj mrholilo, tak som jej zastavil. Sadla si na zadné sedadlo.Bola vyparádená, vymaľovaná a vyvoňaná, že som musel až okno pootvoriť, aby sa tam dalo dýchať. Spýtal som sa jej kam ide a ona povedala, že ide na zábavu do vedľajšej dediny. Aj mi bolo divné, že v pondelok ide na zábavu, ale teraz sú zábavy už asi každý deň.  Predstavili sme sa, volala sa Júlia, potykali sme si. Začali sme sa rozprávať, ona sa ma pýtala odkiaľ idem a ja som sa jej pýtal či študuje, alebo pracuje. Keď som vošiel do lesa, tam do toho prudkého stúpania, ona sa začala vyzliekať. Myslel som, že jej je teplo, tak som vypol kúrenie, ale ona pokračovala vo vyzliekaní. No ale to nebolo také normálne vyzliekanie, ona to zo seba doslova strhávala a keď si dala dole aj podprsenku, už mi veru nebolo všetko jedno a dosť rázne som sa jej spýtal, že čo to robí a aby prestala, lebo zastanem,  ale neodpovedala mi, len sa vyzliekala ďalej. Keď zostala úplne nahá, otvorila okno a všetky svoje veci vyhodila von a začala na mňa kričať, aby som sa jej nedotýkal, ale ja som sa jej naozaj ani nedotkol! Kričala, nedotýkajte sa ma, nechytajte ma, nechajte ma, nechajte ma tak, počujete? Rozháňala sa rukami  a začala otvárať dvere za jazdy.  Dupol som na brzdy a zvrieskol som, aby tie dvere okamžite zatvorila, ale ešte sme ani poriadne nestáli a ona už vybehla z auta. Samozrejme, že spadla, spravila niekoľko kotrmelcov a potom narazila chrbtom do zábradlia na tom moste cez ten malý potok. Zostala tam na chvíľu ležať, tak som vybehol za ňou, aby som vedel čo sa jej stalo, ale  ona sa v tom postavila a kričala ďalej,  nechajte ma,, nechajte ma a rozbehla sa preč. Všimol som si, že chrbte mala dve modriny, také podlhovasté, aj som  na ňu kričal, ale ona nepočúvala, zbehla pod most. Čakal som hore na moste, kam bude utekať, ale keď sa dlhšie neukazovala, pozrel som sa pod most a jej nikde.  Zmizla. Keď sa mi ju nedarilo nájsť, tak som sa vrátil, pozbieral jej veci, ktoré vyhodila z auta a potom som zavolal na políciu a k hasičom a namiesto pomoci nájsť tú dievčinu, ste ma zatvorili sem ako vraha. Ale ja som ju naozaj nezabil, veď som sa jej ani nedotkol.“

Mladému vyšetrovateľovi,  ktorý sa volal Anton po otcovi, ale všetci ho volali Johny, lebo sa podobal na toho herca Johnyho Deppa, dali tento prípad na vyšetrenie. Najskôr si prečítal výpoveď Petra, potom  lekársku správu, kde sa dočítal, že mladá Júlia zomrela na následky  úderu hranatým predmetom do zadnej časti hlavy. Útočník ju pravdepodobne udrel viac krát, lebo na chrbte mala dve podlhovasté, rovnobežné posmrtné modriny.
Vyšetrovateľ Anton, Johny,  si niekoľko krát  prečítal výpoveď Petra a lekársku správu, potom hodil papiere na stôl a zapálil si cigaretu. Slastne vydýchol obláčik dymu a zatvoril oči. Ešte nevyfajčil ani polovicu cigarety, keď prudko otvoril oči, rýchlo si nalistoval výpoveď Petra a lekársku správu.
Do kancelárie vstúpil policajt, ktorý vypočúval Petra, „no čo, máš niečo? Pre mňa je to jasný prípad, niekedy zo soboty na nedeľu zabil tu mladú, lenže potom dostal strach a tak si vymyslel tú rozprávku, akože ju viezol len dnes, jeden deň po jej smrti. Keby to bolo na mne, tak ….“ ale nedopovedal, lebo vyšetrovateľ Anton mu skočil do reči, „pustite ho, je nevinný, on ju nezabil, on ju vlastne ani nestretol, ale vďaka nemu aspoň vieme, ako sa stalo a kde máme hľadať vrahov.“

Na základe čoho, akej informácie rozhodol Johny, vyšetrovateľ Anton, že Peter je nevinný???

Ona

01.08.2016

Bola som práve v práci, keď mi zazvonil telefón. Skoro som dostala porážku. Volali mi zo škôlky, že moja Mia sa stratila. Kričala som do telefónu ako zmyslov zbavená, ako sa vám mohla stratiť moja dcéra? Vrieskala som, nadávala, rozplakala som sa. Jediné miesto kde by mohla byť, jediné miesto ktoré ma hneď napadlo, bolo tam pri tom starom dome. Utekala som tam vo svojich [...]

Cestopis: Zimbabwe

08.04.2014

Cestovanie sa stalo mojou vášňou. Nie žeby som predtým necestoval, ale začal som cestovať do krajín o ktorých som dovtedy len počúval. Dostanete sa do inej krajiny, spoznáte iných ľudí s inou mentalitou, kultúrou, jednoducho iný svet ako ten náš. Nádherná krajina, úchvatná príroda, dobrosrdeční a prajní ľudia, takto na mňa zapôsobila Zimbabwe

Ako zomrel Stanislav?

22.12.2012

Malá krimi poviedka

Pentagón

V okolí amerického Pentagónu hlásili streľbu, budovu uzavreli

03.08.2021 17:33, aktualizované: 17:55

Na nástupišti priľahlej stanice metra bolo hlásených niekoľko výstrelov.

Peter Pčolinský

Pčolinský žiada Mikulcovu hlavu. Zákon z jeho rezortu vraj môže zakázať neočkovaným voliť

03.08.2021 16:56

Novela zákona o podmienkach výkonu volebného práva je ďalšou výbušnou témou v koalícii.

Ján Budaj

Opatrenia v Podhájskej sa postupne uvoľnia. Budaj stanovil podmienky

03.08.2021 16:52

Ministerstvo životného prostredia sa s prevádzkovateľom kúpaliska v Podhájskej dohodli na postupnom uvoľnení opatrení.

Luník IX, Rómovia

S pápežom sa na Luníku IX môže stretnúť najviac 15-tisíc ľudí

03.08.2021 16:30

Otec Peter býval na Luníku IX 99 mesiacov. Čo sa počas jeho pobytu na sídlisku zmenilo a ako sa pripravujú Rómovia na stretnutie so Svätým otcom?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 71124x
Priemerná čítanosť článkov: 2294x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy