Založ si blog

Ako zomrel Stanislav?

Malá krimi poviedka

Johny, teda Anton, ale pre jeho neskutočnú podobu s hercom Johnym Deppom ho všetci volali Johny, práve uzavrel další prípad a náčelníkovi niesol spis. Stretli sa vo dverách.
„Hotovo šéfe, prípad uzavretý už je to na súde, prajem ti šťastné a veselé“ a už aj podával Jozefovi, náčelníkovi, ruku.
„Aj ja tebe Johny, ale ak máš ešte chvíľu čas, poď sa na niečo pozrieť.“
„Prosím ťa neblázni, idú vianoce už som nebol doma ani nepamätám, veď ma vydedia a drahá zabije.“
Jozef zdvihol ruku a naznačil Antonovi aby mlčal, „bez obáv, to nie je tvoj prípad, len potrebujem aby si sa na to pozrel, lebo ja neviem čo tam ten Koloman vystrája, ale už mi volal sudca, prokurátor a inšpekcia z ministerstva a on si samozrejme telefón zabudne doma.“
Anton si zhlboka vzdychol, „hodinu, ani o deň viac.“

Obyčajný byt v obyčajnom paneláku. Majiteľa 65 ročného Stanislava našli mŕtveho v byte. Na prvý pohľad vražda. Brutálna vražda. Najskôr ho niekto zmlátil, spútal a nakoniec zadusil dvojlinkou, predlžovacím káblom. Koloman po obhliadke miesta činu, vypočutí susedov a rodiny, obvinil a do vyšetrovacej väzby poslal synovca mŕtveho. Stanislav si od synovca požičal väčšiu sumu peňazí a nesplácal tak ako sa dohodli. Synovec si chodil peniaze pýtať, vtedy sa vždy hádali, kričali po sebe, synovec sa mu vyhrážal, že keď mu peniaze nevráti, tak ho tak zmláti že otrčí päty dohora. Aj v ten deň synovec navštívil Stanislava, kričali po sebe, búchali a po pár hodinách našli Stanislava mŕtveho. Pre Kolomana jasný prípad, synovec si neudržal nervy na uzde a Stanislava zabil. Mal na to kopec svedkov, susedov, ktorí všetko počuli.
„A načo si ma sem teda zavolal?“ spýtal sa Anton.
„Synovec bol u Stanislava medzi 9:30 a10:30 a Stanislava našli až o 14:15. Lenže Stanislav okolo10:45 volal dcére a bol veľmi rozrušený a ešte okolo 13:00 bol v banke.“
„Synovec sa vrátil a zabil ho potom.“ Skonštatoval Anton.
„Synovec má ale alibi, od jedenástej až pokiaľ ho naši nezaistili pomáhal sťahovať kamaráta a videlo ho najmenej päť ľudí. Preto mi volal sudca, prokurátor a aj z inšpekcie, aby sme ho čo najskôr pustili. To si zase novinári zgustnú.“
Keď prišli do bytu, technik práve dokončil dokumentáciu stôp.
„Hýbali ste s niečím?“ spýtal sa Anton technika.
„S ničím, všetko je na svojom mieste.“
„Hmm“  zamrmlal Anton, zapálil si cigaretu a začal sa obzerať po byte. Okrem obývačky ostatné miestnosti neniesli známky boja a ani ničoho čo by napovedalo zločinu. Vrátil sa teda do obývačky, svetlo viselo len kábli, háčik na ktorom malo visieť bol odlomený. Stôl bol na jednom rohu od krvi, váza prevrátená, stoličky a malý stolík porozhadzované, koberec dokrčený a vedľa koberca malá rozmazaná kaluž krvi. Bojové pole.
„Môžem vidieť fotky?“ spýtal sa technika.
Mŕtvy bol v polohe akoby utekal, prehnutý dozadu. Vrah mu stál na chrbte keď ho škrtil. Ruky mal  spútané za chrbtom, plastikovou páskou na káble a voľná páska smerovala k telu dole. Nos, obočie mal preseknuté, na tvári viacero podliatin. Oči mal vypúlené a ústa mu lemovala krvavá pena. Okolo krku mal pevne utiahnutú dvojlinku asi tak meter dlhú na ktorej boli dva uzlíky, jeden pevný, druhý voľnejší.
Anton si sadol na stoličku a zapálil si ďalšiu cigaretu.
„Musíš toľko fajčiť?“ ohradil sa voči smradu Jozef.
„Ja som sa sem nepýtal a teraz ma nechaj rozmýšľať.“ Odvrkol Anton.
Anton sa postavil, ruky si dal za chrbát, potom pred seba, potom si opäť sadol a ruky si dal za chrbát. Ľahol si do polohy ako našli mŕtveho, chvíľu sa tam metal z ľava do prava, potom sa postavil poskakoval okolo stola, povedal „hmmm“ a sadol si na stoličku.
„Môžeš mi zistiť či nemal zranenia, modriny na nohách od kolien dolu?“ Pozrel sa na Jozefa a od technika si vypýtal lampáš. Dal sa na štyri a začal niečo hľadať na zemi.
Jozef zložil telefón, „áno mal zranenia, na holenných kostiach a priehlavkoch mal odreniny a modriny, pravdepodobne po tvrdých ostrých predmetoch.“
Anton sa postavil, zapálil si ďalšiu cigaretu a lahodne vyfúkol dym, „synovca môžeš prepustiť, žiadna vražda, ale samovražda a dosť nevydarená.“
„Ako si na to prišiel?“ Spýtal sa prekvapený Jozef.

A to je otázka pre Vás milí čitatelia, ako na to Anton, alias Johny prišiel?

Ona

01.08.2016

Bola som práve v práci, keď mi zazvonil telefón. Skoro som dostala porážku. Volali mi zo škôlky, že moja Mia sa stratila. Kričala som do telefónu ako zmyslov zbavená, ako sa vám mohla stratiť viac »

Cestopis: Zimbabwe

08.04.2014

Cestovanie sa stalo mojou vášňou. Nie žeby som predtým necestoval, ale začal som cestovať do krajín o ktorých som dovtedy len počúval. Dostanete sa do inej krajiny, spoznáte iných ľudí s viac »

Gorila

12.02.2012

Nádherné slnečné ráno rozhodlo o tom, že si to Kamil s Ivanom namiesto do školy zamierili ku rieke, tam si spokojne pofajčievali a svorne nadávali na školu, rodičov, život a nedostatok peňazí. viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 51418x
Priemerná čítanosť článkov: 1659x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy